» občan » Aktuality

Clonový odstřel v lomu Úhošťany - 22.8.2017

Oprava prampouchů v Katově ul. v Kadani

vloženo: pátek - 18. srpen 2017 v 10:33 * vložil: Jindřich Rebec

Prampouchy v Katově ul. v Kadani jsou architektonické prvky, zděné rozpěrné oblouky opatřené stříškami mezi budovami č. p. 76 a 77 a slouží k jejich stabilizaci. Prampouchy jsou společným vlastnictvím vlastníků č. p. 76 a č. p. 77. Město Kadaň má ve vlastnictví cestu – Katovu uličku. Tato soutka je součástí městského opevnění, které je nemovitou kulturní památkou a z turistického hlediska je velmi vyhledávanou zajímavostí.

Odkácení 6 stromů v Rooseveltových sadech

vloženo: pátek - 18. srpen 2017 v 09:23 * vložil: Jarmila Machová

Ke konci měsíce srpna dojde k odkácení 6 stromů v těsném okolí správní budovy v Rooseveltových sadech z důvodu zahájení rekonstrukce budovy. Jedná se o stromy, které se bezprostředně dotýkají budovy či by mohlo v budoucnu dojít ohrožení stavby. Ostatní okolní stromy budou odborně ošetřeny.

Odbor životního prostředí

Rekonstrukce ulice Chomutovská v úseku od budovy TH po odbočku na Bystřici

17. 7. 2017 byla zahájena rekonstrukce ulice Chomutovská v úseku od budovy TH po odbočku na Bystřici. Zhotovitel, PETROM STAVBY, a.s., odfrézoval stávající povrch komunikace. Další postup je rozdělen do 4 etap:

1. etapa: rekonstrukce poloviny vjezdu do budovy TH a MP

2. etapa: rekonstrukce druhé poloviny vjezdu do TH a MP

3. etapa: odtěžení žulových kostek z podloží , očištění a uložení pro další použití. Pokládka nových podkladních vrstev a výměna obrub (tato etapa končí u odbočky k zahrádkám)

4. etapa výměna obrub u chodníku, osazení svodidel u železničního mostu a pokládka dvou asfaltových vrstev

Současně s opravou komunikace bude provádět Severočeská vodárenská společnost a.s., zastoupená firmou Severočeské vodovody a kanalizace výměnu vodovodu pod touto komunikací.

Celkový rozsah rekonstrukce vč. jednotlivých etap je přiložen v příloze. Stavba bude dokončena do 30.10.2017.

V případě dotazů se obracejte na pana Petra Vaňka, tel. 474 319 532, email: petr.vanek@mesto-kadan.cz

Příloha 1 - etapy (v PDF)

Příloha 2 - výkres (v PDF)

Újezdní úřad Hradiště - výcvik ve vojenském újezdu Hradiště

vloženo: středa - 26. červenec 2017 v 15:43 * vložil: Jarmila Machová

Informace - výcvik ve vojenském újezdu Hradiště

Odbor životního prostředí - informace

vloženo: úterý - 18. červenec 2017 v 14:11 * vložil: Jarmila Machová

Z důvodu technické závady budou vodní prvky na nábřeží Maxipsa Fíka dočasně do odstranění závady mimo provoz

odbor ŽP

Kácení v Rooseveltových sadech

vloženo: úterý - 04. červenec 2017 v 14:00 * vložil: Jarmila Machová

V průběhu týdne dojde k odstranění 3 ks vzrostlých stromů v Rooseveltových sadech, které byly poškozeny vlivem nepříznivého počasí při bouřkách. Jelikož by mohlo dojít k ohrožení bezpečnosti návštěvníků parku budou tyto stromy pokáceny.

Odbor životního prostředí

Kotlíková dotace 3.výzva

vloženo: čtvrtek - 29. červen 2017 v 14:00 * vložil: Petr Peti

Podpora na výměnu zastaralých zdrojů tepla na pevná paliva v rodinných domech v Ústeckém kraji v rámci OP ŽP 2014-2020 "Kotlíková dotace 3.výzva"