Povinnou revizi kotle na pevná paliva potřebujete až v roce 2019!

Povinnou revizi kotle na pevná paliva potřebujete až v roce 2019!

Více než tři čtvrtě milionu domácností mělo mít do konce letošního roku hotovou další revizi [1] kotle na tuhá paliva dle zákona o ochraně ovzduší. Na základě zkušeností z roku 2016, kdy proběhly první zákonné revize, MŽP novelizovalo zákon o ochraně ovzduší. Novela přináší několik novinek, které lidem ušetří výdaje, a přínos revizí pro kvalitu ovzduší přitom zachová. Od 1. září letošního roku stačí mít revizi pouze každé 3 roky. Nově se tak povinnost další revize posouvá až na rok 2019.