Oprava prampouchů v Katově ul. v Kadani

vloženo: pátek - 18. srpen 2017 v 10:33 * vložil: Jindřich Rebec

Oprava prampouchů v Katově ul. v Kadani

Prampouchy v Katově ul. v Kadani jsou architektonické prvky, zděné rozpěrné oblouky opatřené stříškami mezi budovami č. p. 76 a 77 a slouží k jejich stabilizaci. Prampouchy jsou společným vlastnictvím vlastníků č. p. 76 a č. p. 77. Město Kadaň má ve vlastnictví cestu – Katovu uličku. Tato soutka je součástí městského opevnění, které je nemovitou kulturní památkou a z turistického hlediska je velmi vyhledávanou zajímavostí.

Město nechalo zpracovat posouzení stavu prampouchů, ve kterém je uvedeno, že stav krytiny je havarijní. Jednotlivé tašky jsou popraskané, odlámané a na několika místech zcela chybí. Omítky stěn a podhledů jsou v místech zatékání degradované.

Zastupitelstvo města na základě žádosti vlastníků schválilo poskytnutí dotace ve výši 147 641,- Kč na opravu prampouchů (obnovu omítek, výměnu a doplnění střešních tašek).

Vlastníci předmětných domů uzavřeli smlouvu o dílo s SWH STAVBY, s.r.o., Lipská 4696, Chomutov. Stavba bude realizováno v termínu od 1. 9. 2017 do 30. 10. 2017. V tomto období je třeba počítat s tím, že Katova ul. nebude průchozí. Technický dozor bude provádět Jaroslav Dubský (mob. 720953933).