Práce na Centru sociálních služeb Prunéřov zahájeny

Práce na Centru sociálních služeb Prunéřov zahájeny

V rámci projektu města Kadaně "Centrum sociálních služeb Prunéřov", registrační číslo CZ.1.06/3.1.00/06.08182 byly v minulém týdnu zahájeny práce na kompletní rekonstrukci a modernizaci budovy č.p. 377 v Prunéřově. Stavební práce v objektu budou zaměřeny na vytvoření vhodných prostor pro stávající a nové sociální služby. Konkrétně se jedná o terénní programy, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, nízkoprahové zařízení pro mládež a odborné poradenství v oblasti zaměstnání a financí. Rekonstruována musí být také kotelna a otopná soustava.
Součástí této akce je rovněž vybudování venkovního hřiště s asfaltovým povrchem v bezprostřední blízkosti budovy, kde budou probíhat organizované volnočasové aktivity dětí i dospělých. V době, kdy bude hřiště volné, jej budou moci využít ke sportovní činnosti všichni obyvatelé lokality.
Zhotovitelem akce, který byl vybrán v otevřeném výběrovém řízení, je firma FRK s.r.o., které rekonstrukci budovy výstavbu hřiště provede za 2 645 tis. Kč včetně DPH. Původně na tuto akci byla plánována částka zhruba o milion korun vyšší. Po dokončení bude interiér vybaven zařízením a pomůckami. Finanční prostředky jsou opět zajištěny v tomto projektu.