Tisk článku ze stránek mesto-kadan.cz * tisk článku * zavřít okno

Regenerace zeleně Smetanovy sady v Kadani

Regenerace zeleně Smetanovy sady v Kadani

Projekt řeší komplexní revitalizaci zeleně městského parku Smetanovy sady v Kadani. Na ploše parku bylo popsáno 363 položek, z nich 242 bylo navrženo k ošetření, 58 ks k odstranění. K pokácení jsou navrženy pouze dřeviny provozně nebezpečné, případně neperspektivní. U několika jedinců bude třeba doplnit potřebné bezpečnostní vazby. Množství mladých stromků vyžaduje provedení výchovných zásahů. Navržené zásahy budou provedeny na ploše městského parku Smetanovy sady o rozloze přesahující 5 ha.

Součástí projektu je dendrologický průzkum řešené plochy včetně pěstebních opatření stávajících dřevin a návrhu dřevin ke kácení.

Cílem všech navržených zásahů je v první řadě bezpečnost, dále zvýšení biodiverzity a dlouhodobá udržitelnost navržených opatření a výsadeb.